Jdi na obsah Jdi na menu
 


Divadlo v Krystalu

27. 5. 2010

Dramaterapeutická skupina o.s. KRYSTAL , někdy s pomoci externistů,  za dobu svého působení předvedla plzeňské i jiné veřejnosti několik krátkých dramatických útvarů. Drtivá většina jejích kousků je naše vlastní tvorba - vlastní zážitky a prožité situace a také naše veršíky. Jevištní formu tomu všemu dala Blanka Josephová-Luňáková z divadla ALFA. Předvádění se konalo na různých místech Plzně. Mimoplzeňské předvádění bylo v PL Dobřany, PL Horní Beřkovice, KLUB SENIORŮ Klatovy, Divadelní minifestiválek Olbramov. 

Nastudované divadelní kousky: Pohádka "Obr a divoženka", Pásmo z vlastních veršů: "Je mi líto hvězd", Pásmo z vlastních dětských prožitků:"Každý si nese svůj kufr", převzaté a pro nás upravené jevištní dílko se zpěvy: "Zajíček v své jamce", "Andělé", "Čas" a zatím posledním dílkem jsou "Zrcadla".  V současné době (2015) dáváme dohromady scénář z vlastních situací a nálad.

Počet hrajících osob se odvíjel od hraného představení. Na některé stačili čtyři herci a v některém jich bylo osm. A vzhledem ke zdravotnímu handicapu našich človíčků některá nastudování trvala dosti dlouho a v krajním případě se měnilo obsazení. Ale vždy jsme to zvládli, dotáhli do zdárného konce a dočkali se potlesku lidiček, kteří se na nás přišli podívat. A to byla pro nás ta největší odměna.

Protože jsme na některých místech vystupovali vícekrát, je pravděpodobné, že se naše kousky líbly.

NAŠE PŘEVELIKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ PANÍ BLANCE JOSEPHOVÉ-LUŇÁKOVÉ, HEREČCE DIVADLA "ALFA"  V PLZNI ZA JEJÍ LASKAVOST A NEZMĚRNOU TRPĚLIVOST PŘI PRÁCI S NÁMI.

BLANI, DĚKUJEM!!!!!